Pracovní akce Agris a dřevo, autor: Janinka

V pátek večer jsem se šla mrknout na základnu a co tam nevidím…parta brigádníků. No tak jsem na nic nečekala a dohodla s nimi sobotní pracovku v Agrisu a pak že se půjde na dřevo! Souhlasili. V sobotu jsme tedy krátce po 10hod. vyrazili směr Agris s jasným cílem uvolnit cestu vodě v průlezu do zadních koncových částí jeskyně, kde voda již volně odtéká neznámo kam. Nejprve jsem partu tedy nahnala na menší exkurzi a pak jsem je rozehnala po celé jeskyni, aby utvořili řetěz…pak už se jen kýble hrnuly. Vytěžilo se pár kyblíků a bylo nutné se vrátit na základnu, jelikož již v plném proudu běžela hlavní akce víkendu..dřevo! Nejprve tedy následoval krátký oběd a pak jsme se nasoukali do Kolbyvágenu a jelo se do lesů. Opravdu tato dřevoakce byla velmi výživná a hodně se toho udělalo. Velký dík patří tedy Kolbymu a Štěpánovi z Býčí skály, kteří výrazně pomohli s odvozem dřeva.
V neděli se brigádníci rozjeli do svých domovů. Nicméně Alda, Bohouš, Lukáš a já jsme pokračovali v úklidu navezeného dřeva. Bohouš s Lukášem štípali, až se od seker prášilo a já s Aldou jsme naštípané transportovali a ukládali na základnu. Ta teď nyní připomíná jeden velký dřevník. Odpoledne jsme se i my odebrali domů….
Závěr:
V Agrisu se tedy trošku podařilo usměrnit část průlezu, pak se vozilo dřevo, následně neděle již byla zasvěcena úklidu dřeva.

Janinka

Termín: 15.10.2011 – 16.10.2011

You may also like...

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na